logo-csu
Urmatorul meci
BC CSU Sibiu VS ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

BT Arena, Cluj Napoca - 2021-03-06 6:25 PM

LIVE pe DigiSport

Raiffeisen BANK continuă ca partener și susținător al BC CSU SIBIU


 

Raiffeisen Bank, una dintre cele mai puternice bănci care activează pe piața din România, continuă parteneriatul cu BC CSU Sibiu. Recunoscută pentru modul în care sprijină și se implică în comunitățile în care activează, Raiffeisen Bank se alătură familiei galben-albastre, sprijinind creșterea performanțelor echipei noastre.

 

Început în sezonul 2018/2019, parteneriatul dintre BC CSU Sibiu și Raiffeisen Bank s-a consolidat treptat și continuă să reprezinte unul strategic pentru echipa de seniori a Clubului nostru.

 

”Ne aflăm la debutul unui nou sezon extrem de dificil, marcat de ultimele luni pline de provocări pentru toate sectoarele de activitate, dar ne bucurăm enorm de mult că reușim, mai departe, să continuăm parteneriatele cele mai solide. Suntem mândri să avem Raiffeisen Bank alături, pentru al 3-lea sezon consecutiv și sunt sigur că vom reuși împreună performanțe notabile”, a declarat Horațiu Floca, directorul BC CSU Sibiu.

 

De partea cealaltă, reprezentanții Raiffeisen Bank au declarat: „2020 a fost fără îndoială un an cu totul neobișnuit și imprevizibil. Incertitudinea continuă să fie mare. Raiffeisen Bank a încercat și a și reușit să continue parteneriatele sale pe termen mediu și lung. Continuăm să sprijinim și să încurajăm clubul BC CSU Sibiu pentru a-și crește performanțele în aceste condiții cu totul speciale”.

 

Despre Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank are peste 20 de ani de activitate în piaţa bancară din România, susţine peste 93.000 de companii să-şi dezvolte afacerile şi este banca pe care au ales-o 2,1 milioane de clienţi persoane fizice. Banca contribuie an de an la dezvoltarea comunităţilor unde activează și se implică în proiecte culturale, educative, sportive si promoveaza un stil de viata sanatos.

 


51513 vizualizari


CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 BC CSU Sibiu 11/2 24
2 CSO Voluntari 9/4 22
3 BCMU FC Arges Pitesti 9/4 22
5 SCMU Craiova 9/4 22
5 ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca 10/0 20
6 CSM CSU Oradea 8/3 19
7 CS Dinamo Bucuresti 6/7 19
7 CS SCM Timisoara 6/5 17
9 CS Municipal Targu Jiu 3/10 16
10 CSA Steaua Bucuresti 5/6 16
11 CS Municipal 2007 Focsani 3/9 15
12 CS Municipal Galati 3/8 14
13 CSM VSKC Miercurea Ciuc 2/10 14
14 ABC Athletic Neptun Constanta 0/12 12

PARTENERI