CSM Tg.Mureș VS BC CSU SIBIU

Sala Sporturilor - 2024-09-27 7:00 PM

FRB TV, Digi Sport, Prima Sport.

Înfrângere în meciul al patrulea din PlayOff

CSU Atlassib Sibiu a ajuns la finalul sezonului, după meciul de miercuri seara, adjudecat de U-BT Cluj, scor 69-80 (22-25, 15-13, 16-19, 16-23).

După cele două înfrângeri de la Cluj și victoria de luni, de pe teren propriu, CSU Atlassib Sibiu a cedat în meciul patru al seriei, după o partidă extrem de disputată, în fața sutelor de fani veniți să își susțină echipa favorită. Jucătorii CSU Atlassib Sibiu au dat totul pentru o nouă victorie, au luptat pe tot parcursul celor 40 de minute de joc, însă oaspeții au fost cei care și-au adjudecat victoria.

La finalul meciului, Dan Fleșeriu a declarat:

”A fost un meci în care băieții au încercat absolut tot ce se putea. Un meci pe care l-am avut în mână, de data aceasta. Este singurul meci, dintre toate cele patru, în care am fi putut să dominăm, dacă eram mai proaspeți și nu făceam greșelile acelea pe contraatacurile din prima repriză, care ne-au pus plumb în picioare. Am simțit că ai noștri au două viteze mai mult decât ei (n.r. U-BT Cluj), dar din păcate nu le-am folosit suficient de inteligent, iar eu, de pe marginne, nu am reușit să găsesc alte soluții în afară de cele pe care mi le-au dat băieții. Nu am ce să le reproșez. Și-au făcut treaba cu prisosință tot  sezonul, inclusiv astăzi. Au depus o energie extraordinară(..)și-au dat sufletul pe teren astăzi băieții aceștia și merită toată aprecierea mea. Dacă ar fi să o iau de la capăt pe toți mi i-aș dori în echipă. (…) Nu am reușit să facem tot ce ne-am fi dorit, dar cred că am murit frumos”, a spus Fleșeriu.

Pentru CSU Atlassib Sibiu au marcat: Hardy 17p, Paul și Lalovic câte 11p, Calotă 9p, Mijajlovic și Harrison câte 8p, Gilbert 5p.