logo-csu
Urmatorul meci
BC CSU Sibiu VS SCM Timisoara

Sala Transilvania - 2020-03-13 7:30 PM

LIVE pe Facebook

Înfrângere în meciul al doilea al Turneului preliminar din Cupa României


 

BC CSU Sibiu pierde meciul al doilea din cadrul Turneului preliminar al Cupei României-Garupa C și se pregătește de meciul cu BC SCM Timișoara, de vineri, ora 19:30. Partia care va trage cortina peste turneul desfășurat la Sibiu va fi transmis LIVE pe pagina noastră de Facebook, iar suporterii, așa cum ne-am obișnuit, vor putea fi în sală prin intermediul platformei ZOOM.

 

Baschetbaliștii sibieni au nevoie de o victorie, în meciul cu BC SCM Timișoara pentru a-și asigura participarea în Final 8-ul Cupei României, după înfrângerea din meciul cu CSO Voluntari. Jocul echipei noastre a arătat mai bine  în ziua a doua a turneului, însă nu a fost suficient pentru ca elevii lui Dan Fleșeriu să își adjudece victoria, astfel că partida s-a încheiat la scorul de 91 – 83 (24 – 26, 22 – 12, 25 – 23, 20 – 22) în favoarea adversarilor. Cel mai bun jucător al echipei noastre a fost Christpher Cooper care a depus un efort senzațional pentru echipă, încheind partida cu 21 de puncte, 20 de recuperări șu 4 steal-uri. A fost urmat de Rolland Torok cu 21 de puncte și el și 5 recuperări, Lucas Tohătan 16 puncte și 9 assist-uri, Marquis Addison 11p, Isaiah Philmore 10puncte, Christian Lutete 4p.  La finalul meciului, Dan Fleșeriu a declarat:

”A câștigat echipa mai experimentată. Din păcate pentru noi avem probleme mari la experiență și la ceea ce putem face cu adevărat în teren. Banca noastră nu ne-a ajutat însă deloc sau mai deloc, în sfertul doi, când am încercat să îi rotesc. Nu se poate să jucam în 5 oameni. Am pierdut deși am avut doua sfertui pe care le-am câștigat. Va trebui să jucăm mult mai bine și cu mult mai mulți jucători ca să putem câștiga”, a spus antrenorul principal al BC CSU Sibiu.

 

Ultima zi de competiții de la Sibiu se încheie cu duelurile: CSO Voluntari- CSM Tg. Jiu de la ora 16:00, iar de la 19:30 BC CSU Sibiu- SCM Timișoara. Meciurile vor fi LIVE pe pagina noastră de facebook iar suporterii echipei noastre se pot conecta pe ZOOM pentru a-și asigura locul în tribuna ”online” a Sălii Transilvania.


4797 vizualizari


CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 U-Banca Transilvania Cluj 15/3 33
2 CSM CSU Oradea 15/3 33
3 BC CSU Sibiu 12/7 31
4 CS Dinamo Bucuresti 7/11 25
5 Steaua Bucuresti 7/10 24
6 SCM Timisoara 5/13 23

PARTENERI