CSM Tg.Mureș VS BC CSU SIBIU

Sala Sporturilor - 2024-09-27 7:00 PM

FRB TV, Digi Sport, Prima Sport.

Infrangere in primul meci din PlayOff

CSU Atlassib Sibiu pierde primul meci al playoff-ului si joaca urmatoarea partida miercuri, 20 aprilie 2016, de la 19:45. Echipa lui Dan Fleseriu a cedat in aceasta seara, pe terenul celor de la U-BT Cluj Napoca, scor 85-77(30-15, 25-17, 11-25, 19-20)!

La finalul partidei, antrenorul Fleseriu a declarat:

„Clujul a jucat senzational. Este cea mai in forma echipa si, probabil, au sanse mari sa castige mai departe. Noi, insa, cu siguranta, nu renuntam la lupta si vom incerca sa dam maximul posibil. In seara aceasta a contat foarte mult prima repriza, nu doar primele cinci minute, pentru ca un meci nu se pierde si nici nu se castiga in cinci minute. Drept dovada, noi am reusit sa veninm la 3 puncte. Am ratat doua aruncari deschise, de afara, si trei mingi cu pase balbaite. Au fost greseli care, daca nu le-am fi facut, poate intram in avantaj. Nu spun ca am fi castigat, dar puteam intra in avantaj. Legat de atmosfera din sala, pot sa va spun ca eu pentru asta traiesc, la fel si jucatorii mei, si asta ne place cel mai mult. Indiferent ca se striga pentru noi sau impotriva noastra, cred ca este o propaganda buna care i se face acestui sport si nu poate face decat bine. Ar fi minunat sa fie cat mai multe sali asa. Acesta este scopul nostru. Imi pare rau ca nu am jucat in Sala Polivalenta, sa fie 7000 de oameni.

Pentru meciul de miercuri va trebui sa vedem, in primul rand, cat de bine ne putem reveni, din punct de vedere fizic. Cred ca la nivelul acesta nu prea avem multe schimbari de facut, dar trebuie sa avem mai multa incredre in noi, la inceputul meciului”, a declarat Dan Fleseriu.

Pentru CSU Sibiu au marcat: Calota 15p, Hardy 14p, Paul 10p, Gilbert, Lalovic, Harrison si Mijajlovic cate 9p, Cioacata 2p.

Urmatorul meci pe care CSU Atlassib Sibiu il va sustine, va avea loc miercuri, 20 aprilie 2016, de la ora 19:45, in sala Horia Demian din Cluj.