File: /home/bccsusibiu/public_html/application/core/MY_Controller.php

File: /home/bccsusibiu/public_html/application/libraries/Frontend_Controller.php

File: /home/bccsusibiu/public_html/application/controllers/Frontend.php
Line: 7

File: /home/bccsusibiu/public_html/index.php
Line: 325
Function: require_once

Message: session_start(): Failed to read session data: user (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php74)

Înfrângere cu U-BT Cluj

CSU Atlassib Sibiu termină meciul cu echipa din Cluj cu  o înfrângere, scor final 65-76 (17-19, 16-13, 12-21, 20-23). În următoarea etapă, sibienii joacă în deplasare la Craiova, miercuri, 9 martie 2016, de la ora 19:00.

La finalul meciului cei doi antrenori au  declarat:

”Ne așteptam la un meci foarte greu. Noi avem probleme de sănătate în cadrul echipei, cu trei jucători lipsă. Avem doi jucătorii noi, deci aveam emoții înainte de meci în privința integrării acestor jucători, în chimia jocului nostru. Din fericire, astăzi, mai mult decât oricând, am simțit că toți băieții sunt absolut hotărâți să se apere, să oprească ofensiva Sibiului. Știm că Sibiul are capacitatea de a înscrie din situații foarte dificile și dacă ai un moment de respiro, profită imediat și poate să înscrie și de sub coș, jucând foarte rapid, și de la perimetru, cu toți jucătorii mari înscriind lejer de la linia de 3 puncte”, a spus Marcel Țenter, antrenorul celor de la U-BT Cluj Napoca.

”După mult timp, cred că după meciul cu Steaua din etapa a doua a campionatului, pot să spun că am pierdut meciul pentru că echipa adversă a fost mai bună, nu pentru că am greșit noi, nu pentru că am luat decizii greșite. Echipa Clujului a făcut astăzi un meci extrem de solid, cu o apărare extrem de bună și au jucat foarte bine în atac. A fost extrem de greu pentru noi să le oprim jocul și pe noul lor jucător nici nu am putut să îl oprim. Echipa Clujului arată bine. Îi felicit și sper să continue tot așa. Referitor la noi,  pot spune că am încercat, cât am putut, să îi ținem. Am reușit o repriză, am făcut-o destul de bine ,de fiecare dată am revenit în joc, dar niciodată nu am condus jocul ca să putem spune că am avut inițiativă. Am revenit de multe ori, am arătat caracter, dar din păcate,nu am putut să ținem ritmul până la final. Am încercat să joc cu mai mulți jucători până la pauză pentru a-i ține pe titulari proaspeți. Sunt foarte mulțumit cum au intrat în joc ca și determinare, dar,din paăcate, ca eficiență nu au făcut mare lucru pentru că în sfertul trei am fost mult prea moi, în primele 5 minute, și cred că acolo Clujul a reușit să facă diferența (…) Desharick Guirdy nu mai este la noi în echipă. A plecat între timp la o echipă din Noua Zeelandă, i-am dat drumul să plece și i-am mulțumit că ne-a ajutat la antrenamente”, a spus Dan Fleșeriu, antrenorul CSU Atlassib Sibiu.

DECLARAȚIILE VIDEO COMPLETE POT FI URMĂRITE AICI:

Pentru CSU Atlassib Sibiu au marcat: Gilbert 17p, Hardy 16p, Lalovic 13p, Mijajlovic 9p, Calotă 5p, Paul 3p, Harrison 2p.

Elevii lui Dan Fleșeriu joacă miercuri pe terenul celor de la SCM U Craiova, iar  următorul meci de pe teren propriu să îl vor  juca luni, 14 martie 2016, de la ora 18:00, cu Steaua CSM Eximbank.