logo-csu
Urmatorul meci
BC CSU SIBIU VS CS Dinamo Bucuresti

Sala Transilvania - 2024-05-07 7:00 PM

FRB TV

Începem cursa pentru locurile 5-8 într-o seria contra Constanței


Echipa noastră continuă parcursul din campionat în cursa pentru locurile 5-8 la finalul stagiunii. Primul adversar este CSM Constanța, iar primul meci din seria de maxim trei are loc joi, 25 aprilie, de la ora 19:00, la Sala Transilvania.

 

Cele două formații se cunosc foarte bine, după ce în acest sezon s-au mai întâlnit de patru ori, de două ori în cupă și de alte două ori în LNBM. Până acum scorul la general este egal, fiecare echipă reușind să se impună în două rânduri.

 

Echipa noastră nu a avut timp pentru a pregăti în detaliu acest meci, care vine la trei zile după decisivul de la Voluntari. În plus, nici pentru recuperarea, atât fizică cât și mentală, nu a existat o perioadă suficientă.

 

Mouha Barro a suferit în meciul 4 al seriei cu CSO Volutari, în cadere, o accidentare la nivelul umărului stâng, iar în urma mai multor investigații, medicii au pus diagnosticul de disjuncție acromio-claviculară. Acest lucru necesită recuperare temeinică, motiv pentru care sportivul nostru a intrat deja în programul de proceduri de recuperare și sperăm să fie bine cât mai curând.

 

Primul meci al seriei va fi arbitrat de o brigadă formată din Bogdan Podar, Dragoș Barbu și Narcis Dan.

 

Meicul 2 din această serie scurtă se va juca la Constanța, pe 29 aprilie, iar dacă va fi necesar, meciul decisiv va avea loc în Sala Transilvania.

 

Bilete pentru primul joc dintre BC CSU Sibiu și CSM Constanța sunt disponibile AICI.


13074 vizualizari


CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca 18/0 36
2 CSM CSU Oradea 14/4 32
3 CSO Voluntari 10/8 28
4 CS Rapid Bucuresti 9/9 27
5 BCMU FC Arges Pitesti 9/9 27
6 BC CSU SIBIU 7/11 25
7 CSM ABC Athletic Constanta 7/11 25
8 CS Dinamo Bucuresti 6/12 24
9 Corona Brașov 5/13 23
10 CSM Tg.Mureș 5/13 23

PARTENERI