Urmatorul meci
CSM Tg.Mureș VS BC CSU SIBIU

Sala Sporturilor - 2024-09-27 7:00 PM

FRB TV, Digi Sport, Prima Sport.

Fleșeriu înaintea meciului cu Pitești: ”Ne dorim extrem de mult să facem o victorie”

BC CSU Sibiu joacă astăzi, partida din etapa a VII-a a Ligii Naționale de Baschet Masculin, pe teren propriu, cu BCM U Pitești. Meciul este programat de la orele 18.00, la Sala Transilvania, și va fi transmis în direct pe DigiSport.

Înaintea partidei, antrenorul principal a făcut următoarele declarații:

”Victoria o așteptăm deja de două meciuri. Am fost aproape de ea și în meciul cu Clujul și cu Dinamo, dar, din păcate, de fiecare dată am luat toate deciziile greșite posibile pe ultimele minute ale jocurilor. Ne așteaptă acum un meci la fel de dificil ca și celelalte pe care le-am avut acasă, cu una dintre echipele care, din punct de vedere teoretic, este mai bine cotată decât noi și ca rezultate, cu mai multe victorii decât noi în momentul de față. Evident că ne dorim extrem de mult să facem o victorie prin care să ne spălăm cumva păcatele pe care ni le-am făcut la Dinamo, față de suporterii care ne-au însoțit acolo și pe care i-am dezamăgit într-un asemenea hal. Băieții sunt destul de bine, având în vedere că totuși sunt sub presiune oarecum după înfrângerea asta și cu siguranță se va simți o oarecare încordare în jocul lor. Sper că vom reuși să ne ridicăm la un nivel de agresivitate mai mare decât în ultimele minute ale meciului cu Dinamo și asta ne va pune în poziția de a juca de la egal la egal cu Piteștiul. Fizic băieții nu au niciun fel de probleme. Ambele meciuri le-am pierdut pe fondul unor decizii proaste luate în ultimele minute, nu neapărat din cauza pregătirii fizice. Pot fi unele întrebări, dar o pregătire mai slabă poate fi și rezultatul lipsei de continuitate în pregătire în sala în care ne antrenăm. Până nu vom avea sala noastră, probabil că vom avea aceste probleme”, a spus Dan Fleșeriu.

După meciul de astăzi, galben-albaștri au programată partida cu Mureșul, sâmbătă, 12 noiembrie 2016, de la ora 17:00, transmis LIVE de DigiSport.