logo-csu
Urmatorul meci
BC CSU Sibiu VS ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

Sala Transilvania - 2022-04-27 7:00 PM

Live pe FRB TV și Superbet

Debut pentru juniorii BC CSU Sibiu Under 13 și Under 16 în Campionatele Naționale


 

 

Campionatele Naționale de Juniori demarează astăzi, Clubul nostru fiind gazda turneelor Under 13 și Under 16 masculin. Juniorii BC CSU Sibiu Under Under 13 vor disputa partidele la Sala Sporturilor Sura Mică, iar cei Under 16, la Sala Transilvania.

 

 

Juniorii Under 13 dispută astăzi primele partide oficiale din noul sezon, la Sala Sporturilor Șura Mică. Timp de două zile, aici sunt programate duelurile grupei D, BC CSU Sibiu Unde3 13, antrenată de Nikola Aksentijevic având primul meci programat de la ora 12:30, în compania celor de la Transilvania Brașov, urmând ca de la ora 17:00 să se dueleze cu CSS Brașovia Brașov.  Duminică, de la ora 12:00, este programată partida dintre BC CSU Sibiu și Alpha Sibiu.

 

Din lotul BC CSU Sibiu under 13 fac parte: Constantin Bokor, Radu Leah, Andreas Apostol, Paul Călugăr, Andrei ITTU, Mihai Costea, Bogdan Păcăleanu, Tudor Dima, Sebasteian Olosutean, Mihai Diac, Andrei Vulc, Andrei Manițiu, Octavian Dușe, Alexandru Chioar, Partick Maniu, Filip Gorun, Simeon Vintilă, Viorel Nicolae, Andreas Endrofen.

 

Programul complet al meciurilor din cadrul turneului Under 13 de la Șura Mică este:

 

Sâmbătă:

10:30: Alpha Sibiu VS. CSS Brașovia Brașov,

12:30: BC CSU Sibiu VS. Transilvania Brașov

17:00: CSS Brașovia Brașov vs. BC CSU SIBIU

19:00: Transilvania Brașov VS. Alpha Sibiu

 

Duminică:

10:00: CSS Brașovia Brașov VS. Transilvania Brașov

12:00: Alpha Sibiu VS. BC CSU SIBIU

Accesul la meciurile din cadrul Turneului Under 13 se face în baza certificatului digital COVID, în limita a 30 la sută din capacitatea Sălii.

 

 

De partea cealaltă, elevii lui Alexandru Rubint joacă astăzi și duminică primele meciuri în cadrul turneului grupei E a Campionatului Național Under 16. De la ora 13:00 se vor duela cu LPS Cetate Deva, urmând ca duminică de la 8:30 să joace în compania celor de la CSS Brașovia Brașov și de la 15:00 cu CSS Sibiu.

 

Din lotul BC CSU Sibiu Under 16 fac parte: Alberto Burtescu, Vlad Florea, Alexandru Roșca, Cristi Boboc, Andrei Deac, Damian Morar, Luca Rubint, Darian Puiu, Mihnea Cipariu, Roberto Kruppa, Szilagy Hunor, Andrei Ploiaș, Rareș Popa, Robert Dușe, Felix Souca, Paul Găină, Raul Mitrache, Sebastian Anghel, Iustin Manea, Alexandru Anghel.

 

Meciurile se joacă la Sala Transilvania, iar programul complet al turneului este:

 

Sâmbătă:

13:00: LPS Cetate Deva VS. BC CSU SIBIU

15:00: CSS Brașovia Brașov VS. CSS Sibiu

20:00: LPS Cetate Deva VS. css Brașovia Brașov

 

Duminică:

08:30: BC CSU Sibiu VS. CSS Brașovia Brașov

10:30: CSS Sibiu VS.  LPS Cetate Deva

15:00: BC CSU Sibiu VS. CSS Sibiu

 

Accesul la meciurile din cadrul Turneului Under 16, de la Sala Tranbsilvania,  se face în baza certificatului digital COVID care să ateste că spectatorii sunt vaccinați cu schema completă de cel puțin 10 zile sau au trecut prin boală și se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi și a 180-a zi., în limita a 50 la sută din capacitatea Sălii.

 

Acțiune cofinanțată de Consiliul Județean Sibiu prin Serviciul Public Sala Transilvania, în cadrul Agendei Sport 2021.

 

 


134041 vizualizari


CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca 28/2 58
2 CSM CSU Oradea 23/7 53
3 CSO Voluntari 23/7 53
4 BCMU FC Arges Pitesti 22/8 52
5 SCMU Craiova 18/12 48
6 CS SCM Timisoara 18/12 48
7 CS Dinamo Bucuresti 15/15 45
8 BC CSU Sibiu 15/15 45
9 CS Municipal Ploiesti 13/17 43
10 CSA Steaua Bucuresti 12/18 42
11 ABC Athletic Neptun Constanta 12/18 42
12 CS Municipal Targu Jiu 11/19 41
13 CS Rapid Bucuresti 9/21 39
14 CS Municipal Galati 8/22 38
15 CS Municipal 2007 Focsani 8/22 38
16 CSM VSKC Miercurea Ciuc 5/25 35

PARTENERI