CSM Tg.Mureș VS BC CSU SIBIU

Sala Sporturilor - 2024-09-27 7:00 PM

FRB TV, Digi Sport, Prima Sport.

CSU Atlassib Sibiu, infrangere in meciul al doilea al PlayOff-ului

CSU Atlassib Sibiu se intoarce cu o infrangere si dupa meciul al doilea al PlayOff-ului. Elevii lui Marcel Tenter au reusit sa se impuna cu 5 puncte avans, la capatul celor 40 de minute regulamentare. Tabela a aratat la final  72-67 (21-19, 12-15, 18-10, 21-23)

Desi au inceput partida mult mai bine decat in meciul de luni, baschetbalistii sibieni nu au reusit sa castige meciul al doilea cu U-BT Cluj Napoca. Au inceput bine, la pauza au intrat la vestiare cu un avantaj fragil de un punct, insa pe final, nu au reusit sa faca un rezultat asa cum si-ar fi dorit.

Dupa incheierea partidei, Dan Fleseriu a declarat:

" Nu am ce sa spun decat ca am jucat prost si am pierdut meritat. Asta este tot ce pot sa spun dupa cum am jucat. Eu mi-as dori sa jucam mai mult baschet si mai putin altceva. Pana acum am aratat ca suntem o echipa care nu renunta indiferent de situatie si de scor. Daca o sa putem sa facem ceva mai departe, o sa facem. Evident insa este ca atunci cand joci prost pierzi", a spus antrenorul galben-albastrilor.

Pentru CSU Atlassib Sibiu au marcat: Lalovic 25p, Calota 15p. Hardy 12p, Mijajlovic 10p, Gilbert 3p, Paul 2p.

CSU Atlassib Sibiu joaca urmatorul meci pe teren propriu luni, 25 aprilie de la orele 19:45, iar in caz de victorie, urmatorul meci se va disputa miercuri, 27 aprilie, de la orele 20:00.

Biletele de intrare pentru meciul de luni s-au pus in vanzare la sediul Clubului, str. Rennes, nr.2, si se pot achizitiona joi, vineri si luni, intre orele 9-15, iar de la Sala Transilvania luni, inainte cu o ora de inceperea meciului. In cazul in care se va disputa si meciul 4 al PlayOff-ului, biletele se vor pune in vanzare de marti, 26 aprilie, in acelasi interval orar.