logo-csu
Urmatorul meci
CS Dinamo Bucuresti VS BC CSU Sibiu

Sala Dinamo Bucuresti - 2021-10-30 6:00 PM

Live on FRB TV

BC CSU Sibiu U14 dispută primele meciuri în sezonul regulat al EYBL


 

 

BC CSU Sibiu Under 14 a plecat la Budapesta, acolo unde va disputa 4 partide oficiale în cadrul renumitei competiții  eruopene destinate sectorului juvenil, European Youth Basketball League. Echipa antrenată de Nikola Pavlovic și Mădălina Geleriu  a fost repartizată în grupa A, în sezonului regulat al EYBL, și va juca primele meciuri în acest weekend, în compania celor de la Honved Academy, BC Shumen, Debrecen și Inter Bratislava.

 

 

 

După succesul din campania de calificări, juniorii BC CSU Sibiu sub 14 ani au plecat spre Ungaria, Budapesta, acolo unde au programate, la finalul acestei săptămâni, 4 meciuri în cadrul sezonului regulat al EYBL. Programul partidelor este următorul:

 

Vineri, 8 octombrie, ora 10:00- BC CSU Sibiu VS. HONVED Academy

Vineri, 8 octombrie, ora 18:00- BC CSU Sibiu VS. BC Shumen

Sâmbătă, 9 octombrie, ora 18:00- BC CSU Sibiu VS. Debrecen

Duminică, 10 octombrie, ora 16:00- Inter Bratislava VS. BC CSU Sibiu

 

Din lotul BC CSU Sibiu  U14 fac parte: Erick Sledinschi, Radu Popa, Sebastian Schipor, Luca Otgon, Cosmin Popescu, Matei Coroian, Felix Petrinca, Andrei Ciora, Andrei Toader, Alex Rotar și David Dinescu. Antrenori Nikola Pavlovik și Mădălina Geleriu.

 

După acest turneul, juniorii Under 14 vor evolua în competițiile naționale, următorul turneul al sezonului regulat al EYBL fiind programat între 3 și 6 februarie, în Cehia, la Pilsen.

 

Acțiune cofinanțată de Primaria Municipiului Sibiu prin Agenda Sport 2021.

 


7735 vizualizari


CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 BCMU FC Arges Pitesti 2/0 4
2 CSM CSU Oradea 2/0 4
3 CS Municipal Ploiesti 2/0 4
4 CS Rapid Bucuresti 1/1 3
5 CS Municipal 2007 Focsani 1/1 3
6 CSA Steaua Bucuresti 1/1 3
7 ABC Athletic Neptun Constanta 1/0 2
8 SCMU Craiova 1/0 2
9 CSO Voluntari 1/0 2
10 CS Dinamo Bucuresti 0/2 2
11 BC CSU Sibiu 0/2 2
12 CS Municipal Targu Jiu 0/2 2
13 ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca 1/0 2
14 CSM VSKC Miercurea Ciuc 0/2 2
15 CS SCM Timisoara 0/1 1
16 CS Municipal Galati 0/1 1

PARTENERI