logo-csu
Urmatorul meci
BC CSU Sibiu VS ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

BT Arena, Cluj Napoca - 2021-03-06 6:25 PM

LIVE pe DigiSport4

BC CSU Sibiu joacă două noi partide în Liga Națională


BC CSU Sibiu joacă în acest weekend două noi partide, în campionatul intern, cu CSO Voluntari și BC Athletic Constanța! Meciurile se vad LIVE pe FRB TV, sâmbătă, de la 19:30 cu CSO Voluntari și duminică, de la 16:30 cu Athletic Constanța. 

Baschetbaliștii sibieni au plecat spre Voluntari, club care găzduiește mai multe dueluri din cadrul turneului 7 al Ligii Naționale de Baschet Masculin. Echipa noastră se va duela cu gazdele în prima zi a turneului, echipă care se află pe poziția a doua în clasament, la acest moment, iar duminică va juca în compania celor de la Constanța, aflați la subsolul clasamentului.

Iată ce au declarat Aurelian Gavriloaia și Dan Fleșeriu, înaintea celor două partide: 

”Urmează două meciuri foarte importante și trebuie să ne luptăm să ne păstrăm poziția în clasament. Meciul cu Voluntari va fi unul deosebit de greu, au o formație puternică, dar vom încerca să dăm tot ce avem mai bun, chiar și în formula în care suntem. Niciodată nu ne vom da bătuți, asta e sigur. Meciul cu cei din Constanța va fi la fel de serios și va trebui să facem o figură frumoasă la acest turneu”, a spus Aurelian Gavriloaia. 

”Va fi destul de greu de abordat acest turneu, în condițiile în care avem multe absențe, dar sunt convins că băieții vor face tot ce le stă în putință ca să poate să câștige. Voluntari este o echipă foarte bună în sezonul acesta, o candidată la primele 4, poate și mai sus, iar asta nu poate decât să ne motiveze să încercăm, chiar și în formula aceasta, să câștigăm. Constanța nu a reușit să facă, încă, nicio victorie și sperăm că îi vom ține tot așa. Mergem motivați și cu încredere și sperăm să venim acasă cu ambele meciuri câștigate”, a delcarat Dan Fleșeriu, înaintea celor două partide.

Meciurile echipei noastre se pot urmări LIVE pe canalul de youtube FRB TV:

Sâmbătă, 6 februarie, ora 19:30- BC CSU Sibiu VS. CSO Voluntari: AICI

Duminică, 7 februarie, ora 16:30- BC Athletic Constanța VS. BC CSU Sibiu: AICI

 

 


15799 vizualizari


CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 BC CSU Sibiu 11/2 24
2 CSO Voluntari 9/4 22
3 BCMU FC Arges Pitesti 9/4 22
5 SCMU Craiova 9/4 22
5 ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca 10/0 20
6 CSM CSU Oradea 8/3 19
7 CS Dinamo Bucuresti 6/7 19
7 CS SCM Timisoara 6/5 17
9 CS Municipal Targu Jiu 3/10 16
10 CSA Steaua Bucuresti 5/6 16
11 CS Municipal 2007 Focsani 3/9 15
12 CS Municipal Galati 3/8 14
13 CSM VSKC Miercurea Ciuc 2/10 14
14 ABC Athletic Neptun Constanta 0/12 12

PARTENERI