BC CSU SIBIU VS CS Dinamo Bucuresti

Sala Transilvania - 2024-05-07 7:00 PM

Am început cu victorie seria meciurilor de pregătire

Echipa noastră a susținut astăzi, 25 august, primul meci de pregătire în vederea sezonului 2023/2024. „Galben-albaștri” au jucat pe terenul celor de la CSM Târgu Jiu și au reușit o victorie concludentă, 86-64, pe sferturi 15-19, 12-13, 20-30, 17-24.

Prima repriză a meciului a fost mai echilibrată, cu un start destul de bun din partea gazdelor. Totuși, trupa noastră a reușit să preia frâiele partidei începând cu a doua jumătate a sfertului inaugural și de atunci nu a mia cedat conducerea. La pauză se intra cu cinci puncte avantaj în pentru băieții noștri, 27-32.

Un parțial de 10-0 în start de sfert trei a făcut ca BC CSU Sibiu să intre în controlul total al meciului. În partea secundă a meciului s-a înregistrat o diferența maximă de 26 de puncte pe tabela Sălii Sporturilor din Târgu Jiu. Băieții noștri au continuat jocul convingător și în ultimul act, iar până la final au fost utilizați toți jucătorii.

Kyle Adnam a fost cel mai bun marcator al echipei nosatre cu 18 puncte. Mouha Barro l-a secondat cu 17 puncte, în timp ce Pavlin Ivanov și Nandor Kuti au adăugat fiecare câte 10 puncte.

Următorul meci de pregătire pentru BC CSU Sibiu este programat pe 5 septembrie, pe terenul celor de la CSO Voluntari.