A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: fopen(/var/cpanel/php/sessions/ea-php74/PHPSESSID3ab6fb7905d7f1fb99e8e10db031a1d4): failed to open stream: No space left on device

Filename: drivers/Session_files_driver.php

Line Number: 156

Backtrace:

File: /home/bccsusibiu/public_html/application/core/MY_Controller.php
Line: 7
Function: __construct

File: /home/bccsusibiu/public_html/application/libraries/Frontend_Controller.php
Line: 6

File: /home/bccsusibiu/public_html/application/controllers/Frontend.php
Line: 7

File: /home/bccsusibiu/public_html/index.php
Line: 325
Function: require_once

Message: session_start(): Failed to read session data: user (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php74)

A venit și prima victorie pe teren străin în acest sezon

Echipa noastră a reușit primul succes pe teren străin în ediția 2024/2025 a Ligii Naționale de Baschet Masculin. Trupa antrenată de Tomas Rinkevicius s-a impus cu scorul de 92-83 pe terenul lui CSM Galați, în etapa cu numărul patru a campionatului.

Băieții lui Tomas Rinkevicius au început bine partide și s-a dus la 6-2 după reușitele lui Pipkins și Colak. Gazdele au trecut la conducere, pe care nu au mai cedat-o până la intrarea la cabine. Cel mai mare ecart a fost de cinci puncte pe parcursul actului inaugural, care se încheia  cu diferență minimă, 23-22, după ce Pipkins a împărțit două libere. În actul secund aruncările de distanță nu și-au prea găsit ținta, băieții noștri marcând doar 4 coșuri din 14 încercări de la acest procedeu. Gazdele au mai avut o perioadă bună de joc, în care s-a desprins la 9 lungimi. Galben-albaștri nu au permis o desprindere și mai mare, iar la pauză se consemna scorul de 44-40.

Aruncările de la distanță au început să-și găsească mai bine ținta pentru formația noastră și astfel am trecut în avantaj, în partea secundă a sfertului trei, 60-61. Mirel, Jay și Stavros au fost cei care au semnat cele patru coșuri de la distanță. Echipa noastră a încheiat în avantaj de o posesie primele 30 de minute de joc, 67-64. Jocul bun a continuat pentru echipa noastră, care după 4 minute scurse din actul decisiv s-a desprins la 11 puncte, 77-66. Gazdele au reaprins meciul cu două triple, dar imediat Popa a răspuns și el tot cu două coșuri de la distanță și diferența urca la 12 puncte când mai erau sub patru minute de joc.

Jalon Pipkins a fost cel mai bun marcator al echipei noastre cu 18 puncte, lângă care a adăugat 3 recuperări și o pasă decisivă. Jay Threatt a contribuit cu 17 puncte, 6 pase decisive și 2 recuperări. Bogdan Popa și-a trecut în cont 13 puncte și 4 recuperări. Stavros Schizas adăugat 12 puncte, 3 recuperări și 2 pase decisive. Mirel Dragoste a reușit 11 puncte, 5 pase decisive și 4 recuperări. Tot 11 puncte a avut și Alex Gross, cu 8 recuperări. Mateo Colak a fost al 7-lea jucător în double-digits cu 10 puncte și 5 recuperări.

La Galați a debutat și Danny Agbelese, care a reușit 4 recuperări și 2 capace.