logo-csu
Urmatorul meci
BC CSU Sibiu VS ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca

Sala Transilvania - 2022-04-27 7:00 PM

Live pe FRB TV și Superbet

Săptămâna 20-26 iunie este deidcată Festivalului Național de Minibaschet


BC CSU Sibiu este reprezentată în această săptămână, atât la masculin cât și la feminin, în cadrul Festivalului Național de Minibaschet. Tot la Costinești, la fel ca la babybaschet, se deasfășoară jocurile rezervate tinerilor baschetbaliști, cu vârsta cuprinsă între 10 și 12 ani.

 

La masculin avem două echipe angrenate în competiție, iar ABC CSU Sibiu 1 este condusă la malul Mării Negre de Alexandru Rubint și Eduard Kirr, care au dispoziție umrătorul lot de jucători:

 

Ranfu David, Albu David, Haiduc Andrei, Popa Ștefan, Bratu Ionuț, Muntean Cezar , Ureche Alex, Marcu Christian, Milea Teodor, Mitea Flavius, Achim David, Gâță Ștefan, Vlad Tudor și Pintea Matei.

 

„Galben-albaștrii” fac parte din Grupa C Avansați și se vor duela cu ACS Sega Baschet București, ACS Alpha Sport Team Sibiu, ACS Isports Ploiești, ACS Dan Dacian București, ACS U BT Cluj-Napoca, ACS Baschet Team Giurgiu, ACSB Șoimii Albi București și ACS Axiopolis Sport Cernavodă.

 

Mădălina Geleriu și Alina Popescu conduc ABC CSU Sibiu 2, cu următorul lot de jucători:

 

Bratu Raul, Teodorescu Vlad, Cioca Razvan, Bercu Iustin, Voinea David, Sima Raul, Nemeth Sebastian, Calugarita Darius, Cioroaga Vlad, Rafa Albert și Albu Luca

 

ABC CSU Sibiu 2 face parte din Grupa L – Începători și are de jucat cu CS Fly OC Constanța, ACS Primo Megaball Pitești, ACS Academia de Baschet Phoenix Galați, ABC Hoopers Ploiești, ACS Baschet Star Oradea, ACS Dan Dacian București, ASBC Alpha București și ABC Slam București.

 

Echipa de fete, antrenată de Alina Popescu și Andra Geleriu are următoarea componență la Costinești:

 

Iacob Ana, Capatana Mara, Stanciu Sofia, Costea Sofia, Pascarita Daria, Dima Irina, Niculciuc Anamaria, Ignat Karina, Fediuc Daria și Herciu Antonia.

 

Fetele noastre fac parte din Grupa A și vor juca în compania lui CSS Târgu Jiu, ACS KSE Târgu Secuiesc, CSS Gheorgheni, ACS ID Îngerii Băniei Craiova, LPS Alba Iulia, ABC Leii București, ABC Galactica Brașov și ACS Smart Basketball Team Cluj.


3553 vizualizari


CLASAMENT


Nr. Echipa W/L Puncte
1 ACS U-Banca Transilvania Cluj-Napoca 28/2 58
2 CSM CSU Oradea 23/7 53
3 CSO Voluntari 23/7 53
4 BCMU FC Arges Pitesti 22/8 52
5 SCMU Craiova 18/12 48
6 CS SCM Timisoara 18/12 48
7 CS Dinamo Bucuresti 15/15 45
8 BC CSU Sibiu 15/15 45
9 CS Municipal Ploiesti 13/17 43
10 CSA Steaua Bucuresti 12/18 42
11 ABC Athletic Neptun Constanta 12/18 42
12 CS Municipal Targu Jiu 11/19 41
13 CS Rapid Bucuresti 9/21 39
14 CS Municipal Galati 8/22 38
15 CS Municipal 2007 Focsani 8/22 38
16 CSM VSKC Miercurea Ciuc 5/25 35

PARTENERI