CSM Tg.Mureș VS BC CSU SIBIU

Sala Sporturilor - 2024-09-27 7:00 PM

FRB TV, Digi Sport, Prima Sport.

Infrangere in meciul cu Steaua CSM Eximbank

CSU Atlassib Sibiu se intoarce cu o infrangere in primul meci din 2016, disputat in capitala, in compania celor de la Steaua CSM Eximbank. Prtida restanta din etapa a XIII-a s-a incheiat 86-77 (20-22, 21-16, 18-16, 27-23),

Elevii lui Dan Fleseriu au inceput bine partida din capitala, reusind sa termine primul sfert in avantaj. In sfertul al doilea insa gazdele recuperat din diferenta si au treacut la conducere. In partea a doua a partidei sibienii au incercat sa revina in avantaj, dar gazdele nu le-au dat ocazia, astfel ca meciul s-a incheiat in favoarea Stelei.

La finalul partidei, Dan Fleșeriu, antrenorul principal al CSU Atlassib Sibiu, a declarat:

„A fost un meci greu, care evident, ne doream sa il castigam. Imi pare rau ca nu am reusit, desi baietii au facut tot ce se putea astazi. Nu am jucat senzational, nici nu cred ca am fost lasati sa jucam, dar asta conteaza mai putin, mai ales atunci cand nici nu iti intra in cos. Ei  (n.r. Steaua ) au fost mai agresivi, iar noi nu am putut fi”, a spus Fleseriu.

Pentru CSU Atlassib Sibiu au marcat: Hardy 21p, Harrison 16p, Lalovic15p, Calota si Mijajlovic cate 8 puncte, Gilbert 5 p iar Paul 4p.

După meciul cu Steaua CSM Eximbank, sibienii vor primii vizita celor de la BCM U Pitești, sâmbătă 16 ianuarie 2016, de la orele18:00, la Sala Transilvania.