CS Rapid Bucuresti

VS BC CSU SIBIU

Sala Rapid București - 2024-03-31 6:00 PM

ABC CSU Sibiu va juca pentru locurile 5-8 în cadrul Turneului Final U14M

ABC CSU Sibiu a cedat sfertul de finală cu ABC Laguna București din cea de a 3-a zi din cadrul Turneului Final U14 Masculin, care se dispută în această perioadă la Sibiu. Băieții antrenați de Nikola Pavlovic și Mădălina Geleriu s-au înclinat cu scorul de 76-33, la capătul partidei jucate în Sala CSS.

Doar primul sfert al partidei a fost echilibrat. S-au înregistrat câteva egalități și schimbări la conducere, dar în ultimele 2 minute ale actului inaugural, bucureștenii au reușit un run de 8-0, cu care stabileau scorul după 10 minute, 16-9. Băieții noștri au marcat tot 9 puncte și în următoarea secvența de joc, însă nu au reușit să oprească ofensiva adversă. Astfel de la la pauză se înregistra o diferență importantă, 46-18. Nimic nu s-a schimbat în registrul jocului și diferența a crescut în continuare. S-a terminat 76-33.

Luca Otgon a fost singurul jucător sibian în double-digits cu 11 puncte, plus 6 recuperări. Ceilalți marcatori au fost: Popa – 8 puncte, Dinescu – 6 puncte, Sledinschi – 3 puncte, Vulc – 3 puncte, și Coroian – 2 puncte.

ABC CSU Sibiu va juca în continuare pentru clasarea pe locurile 5-8.